הצצה לתרבות המשנה החרדית – מגמת מדעי החברה  בבני ברק

הצצה לתרבות המשנה החרדית – מגמת מדעי החברה  בבני ברק

במסגרת לימודי הסוציולוגיה במגמת מדעי החברה, סיירו תלמידי יב' בבני ברק, ולמדו להכיר במעט את תרבות המשנה החרדית. במהלך הסיור נפגשו התלמידים עם המדריכה, תושבת וילידת העיר, בת למייסדיה וחוקרת תולדותיה. הדרכתה התמקדה בהיסטוריה של המקום, אורח החיים החרדי, הכרת הזרמים השונים באוכלוסייה החרדית וההבדלים ביניהם.

הסיור כלל מפגש עם שני נציגים נוספים של החברה החרדית. תחילה נפגשו התלמידים עם איש תקשורת חרדי, שהסביר על מורכבות צריכת התקשורת בתרבות משנה שמרנית החיה בתוך חברה חילונית ומודרנית. בהמשך זכו התלמידים להצצה מרתקת לעולם הזוגי בחברה החרדית, באמצעות שיחה עם שדכנית, שהציגה בפניהם את תהליך השידוך בחברה החרדית, וסיפרה על תפיסת עולמה בנוגע למשפחה, זוגיות ומגדר. בסיור ברחובות בני ברק נחשפו התלמידים לחיי העיר הצפופה ביותר בארץ, לצורת המגורים בה, למוסדות החינוך, ולחנויותיה הייחודיות.

הביקור בעיר זימן לתלמידים לא רק הכרות עם מאפייני תרבות משנה ייחודית זו, אלא גם הבנה טובה יותר של יתרונות ה"יחסיות תרבותית", ממבט שאינו שיפוטי ומבקר, וזאת לעומת "הגישה האתנוצנטרית".

ידיעות נוספות

תלמידי "אלון" וחניכי "ניצן" בטורניר באולינג

19 בפברואר 2019

תלמידי "אלון" וחניכי "ניצן" בטורניר באולינג תלמידי תיכון "אלון" השתתפו השבוע בטורניר באולינג עם חניכים בוגרים של אגודת "ניצן", המתגוררים בדיור מוגן בהרצליה. הקשר בין תלמידי "אלון" לחניכי "ניצן" נמשך

לומדים על חשיבות תרומת איברים

19 בפברואר 2019

לומדים על חשיבות תרומת איברים תלמידי שכבת י' בתיכון "אלון" שמעו השבוע הרצאה בנושא תרומת איברים, במסגרת שיעור ביולוגיה. את ההרצאה העבירה דר' תמר אשכנזי, מנהלת המרכז הלאומי להשתלות. המרכז

צפייה במיקרוסקופ אלקטרוני

19 בפברואר 2019

תלמידי מגמת כימיה ב"אלון" ביקרו במכון וייצמן והתנסו בצפייה במיקרוסקופ אלקטרוני תלמידי מגמת כימיה בתיכון "אלון" ערכו השבוע ביקור מרתק במכון וייצמן, וזכו להשתמש במיקרוסקופ אלקטרוני, המאפשר צפייה בעצמים מזעריים.