הכתובת על הקיר

הכתובת על הקיר

תלמידי כיתות י"א- י"ב הלומדים במגמה הרב תחומית בתיכון אלון ערכו בבוקר ששי סיור בשכונת פלורנטין בדרום ת"א, שמטרתו להיחשף לשפע העצום של עבודות אומנות רחוב, המצויירות על קירות מבנים ברחבי השכונה. התלמידים, בהדרכתה של האומנית והמרצה לילך שלום, למדו על ההבדלים בין אומנות רחוב לגרפיטי, למדו להכיר ניואנסים שונים, ולזהות את המאפיינים של כל אומן.

לילך הסבירה לתלמידים על החשאיות שנדרשת לעיתים בעבודת האומנים, לעומת עבודות שמוזמות על ידי גופים שונים בתשלום עבור אמנות ממוסדת. הסיור עסק רבות בהיבטים סוציולוגיים של אומנות הרחוב והגרפיטי. המדריכה התרשמה מאוד משאלותיהם של התלמידים, שאינם תלמידי מגמת האומנות של בית הספר.

לדברי רכז המגמה הרב תחומית, שחר בלכרוביץ, "הסיור הוא עוד נדבך בפעילות המגוונת והמעשירה שתלמידי המגמה חווים, מתוך תפיסה שרב-גוניות מעודדת סקרנות ויצירתיות. הפעם רצינו לעורר שאלות הנוגעות גם לקשר בין אמנות וחברה, אמנות ממוסדת לעומת אמנות שאינה ממוסדת, סוגיות הנוגעות לתרבות גבוהה ולעומת נמוכה, כל אלו נושאים שהחברה הישראלית עוסקת בהם באופן מובהק, וחשוב לנו שתלמידנו ייקחו חלק גם בשיח זה".

רוצים לדעת עוד על המגמה? לחצו כאן

ידיעות נוספות

תלמידי אלון הנציחו את פועלו של הנדבן הגיבור יצחק אוכברג בתחרות כתיבה יצירתית באנגלית

7 באפריל 2019

תלמידי אלון הנציחו את פועלו של הנדבן הגיבור יצחק אוכברג בתחרות כתיבה יצירתית באנגלית השבוע התקיים בתיכון "אלון" טקס מיוחד ויוצא דופן, בו הוענקו פרסים לתלמידים שהנציחו בחיבורים באנגלית את