מגמת התאטרון בתיכון "אלון" מזמינה את תושבי רמת השרון לצפות בפרויקט הגמר, המבוסס על מחזותיו של פדריקו גרסיה לורקה

מגמת התאטרון בתיכון "אלון" מזמינה את תושבי רמת השרון לצפות בפרויקט הגמר, המבוסס על מחזותיו של פדריקו גרסיה לורקה

מגמת התיאטרון של תיכון "אלון" לאומנויות ולמדעים ברמת השרון, מזמינה את תושבי רמת השרון לצפות בפרויקט הבגרות של תלמידי י"א – "חתונת".

הפרוייקט המאתגר נבנה סביב עיבוד לשלושה מחזות מאת גבריאל גרסיה לורקה: "הסנדלרית המופלאה", "חתונת הדמים" ו"בית ברנרדה אלבה". הקטעים שיוצגו מהמחזות, אשר כולם עוסקים בחתונה – בין שהיא מיוחלת, ובין שהיא מתממשת באופן שאינו עולה בקנה אחד עם הציפיות של הדמויות, ילוו בשירים מאת לורקה. את המוסיקה המקורית הלחינו במיוחד לאירוע תלמידי המגמה למוסיקה ב"אלון" שאף ילוו את המחזה במוזיקה חיה. אליהם יחברו קטעי מחול שנוצרו על ידי תלמידי הכוריאוגרפיה במגמת המחול של התיכון. ההפקה לפיכך הינה פרויקט רב תחומי, המעניק הזדמנות לשיתוף פעולה והפרייה הדדית בין מגמות האמנות השונות בבית הספר.

את הפרויקט הנחו רכז מגמת תאטרון, אייל נחמיאס, והמורה לתאטרון דיתי אופק- צרפתי, שגם הנחתה את עיצוב התלבושות והבמה. את הנחיית התאורה הוביל מתן פרמינגר. תלמידי המגמה הם שעיבדו, ליהקו, עיצבו, ביימו ומשחקים בשלושת החתונות שמרכיבות ערב זה.

 מספר אייל נחמיאס: "לורקה הוא מהמחזאים האהובים עלי ומהיוצרים המורכבים ביותר. את הכרותי איתו עשיתי כששיחקתי את חואן ב"ירמה" בבימויה של זהרירה חריפאי המופלאה ז"ל.  מחזותיו עוסקים באהבה, בהליכה אחר הלב, בדיכוי היצר, בשבירת קירות הכלא, במחיר הנורא שאנו משלמים תמורת החופש להיות מי שאנחנו, ובעיקר באומנות כמקור לנחמה ושינוי בעולם בלתי נסבל.  זוהי זכות גדולה ושליחות עבורי לאפשר לתלמידים ולתלמידות לגעת בטקסטים אלו.

הציבור מוזמן לצפות ולהתרשם.

מועדי ההצגות:

יום ה' 14/2 שעה 19

יום שישי  15/2 שעה 13

יום שבת 16/2 שעה 19 (ערב התרמה)

יום א' 17/2 שעות 16, 19

להזמנת כרטיסים ללא עלות יש לשלוח מייל cartisimalon@gmail.com

987987