ALL OVER:  תלמידי שכבת יב' במגמת אמנות חזותית ב"אלון" בתערוכת גמר חובקת כל

ALL OVER:  תלמידי שכבת יב' במגמת אמנות חזותית ב"אלון" בתערוכת גמר חובקת כל

תלמידי שכבת יב' במגמת אמנות חזותית בתיכון "אלון", פתחו השבוע את תערוכת הגמר שלהם, המוצגת תחת הכותרת "ALL OVER" אשר כשמה כן היא, עוסקת בנושאים שונים ובהתבלטות הנוגעת לממשק, שבין המציאות וייצוגה באמנות.

תלמידי המגמה עבדו מתחילת השנה על עבודות הגמר, כך שהתערוכה מהווה סיכום אישי וקבוצתי של שלוש שנות לימוד אינטנסיבי, הכוללות מגוון תחומי התמחות באמנות. את הפרויקט הנחו המורים ורד חרותי, ורה קורמן, עדי מנדלר ואוריאל הרטוב.

התערוכה מורכבת מ-20 תערוכות אישיות של הבוגרים: אילאיל דהן רינקוביץ׳, אלונה הנגבי, אסיה שוחר, בועז סופר, גילי הקר, גל עובדיה, יהונתן דבוש, יעל איזין, לי באגר, ליאם לוי, מאי אפרתי, מאיה רז, מאיה שפרלינג, מיקה קונפינו, מישל אפרתי, נועה יצפאן, עינב קיזלשטין, ענבר פארן ניסני, רוני בן ארי, ושוהם פטליס. התערוכות מוצגות בכל כיתות בית הספר. כל תלמיד עמל ויצר עבודה אחר עבודה כדי להקים תערוכה, המשקפת את התהליך שעבר ואת המבע הייחודי לו, והכל מתוך בחירה אישית מוחלטת. התערוכה נוגעת במגוון רחב של נושאים בהם תהליך היצירה, ייצוג אמנותי, דימויים תרבותיים, האמנות בהקשר תרבותי והיסטורי, אמת מול זיוף, הגדרות, מבט רענן על העולם, זכרונות, מודע ותת מודע, שאלות של אמונה, מחסומים אישיים, מותר ואסור, ייצוג של תהליכי חשיבה, ושאיפה להתמזג עם העולם.  

בקטלוג התערוכה כתבו מורי מגמת אמנות לתלמידיהם:

ישנן שאלות הממשיכות לעלות בכל מחזור של לומדים בתחום האמנויות בארץ ובעולם: מה הם תהליכי יצירה? מה היחסים בין האמן לצופה ובין האמן  ליצירתו? מה הם יסודות התרבות והרוח? ומהי מקומה של האמנות החזותית בשדה זה? לכל תערוכת סיום במגמת האמנות יש אופי משלה, צרוף נושאים משלה, וכן צבעוניות וטון ייחודיים, אך ורק לקבוצת  התלמידים והתלמידות, המסיימת את לימודיה באותה שנה. בהתאמה, בכל תערוכה אישית של כל אחד מכם, מושקעות פרשות חיים, התלבטויות אישיות כמו גם שאלות קיומיות, ספקות מתפתלים ובעקבותיהם שבילים חדשים המביאים עימם פליאה, המאפשרת להישיר מבט אל אופק, המביא איתו בשורה אחרת.

התפתחות וגדילה במהלך שלוש שנים מובאות כאן בתערוכות אישיות, המשקפות תהליכים ארוכים שלעתים פרצו בבת אחת ולעתים אט אט. רגש חדש פרץ לנוכח גילוי הכוח שביצירה והאפשרות הטמונות בו – להבין את העולם, לפרש אותו, להתבונן בו, לשאול עליו, לבקר אותו. הבטתם דרך היצירה על האישי, על הציבורי, על הפוליטי, על הפנימי, ועל החיצוני. חברתם אל האמניות הגדולות שלמדתם עליהן, והשכלתם להפיק בעזרתם משמעות ולהשמיע קול ייחודי, המציג את הזמן ואת התרבות שלכם. קול זה התהווה מצורה ותוכן, מקו, כתם ודימוי, נע ונבנה אל מרחב תערוכה שהיא רק שלכם,

תלמידים ותלמידות אהובים, אנחנו מקווים שרגעי ההתהוות וההכרה הזו בכוחה של האמנות, דרך השאלות המגוונות שהעליתם, יישארו כזיכרון מניע ויאפשרו לכם בעתיד לממש תהליכים יצירתיים המנסחים אמירה ייחודית ובוטחת בכל תחום שתבחרו.

רוצים לדעת עוד על המגמה? לחצו כאן

ידיעות נוספות

תלמידי אלון הנציחו את פועלו של הנדבן הגיבור יצחק אוכברג בתחרות כתיבה יצירתית באנגלית

7 באפריל 2019

תלמידי אלון הנציחו את פועלו של הנדבן הגיבור יצחק אוכברג בתחרות כתיבה יצירתית באנגלית השבוע התקיים בתיכון "אלון" טקס מיוחד ויוצא דופן, בו הוענקו פרסים לתלמידים שהנציחו בחיבורים באנגלית את