איתי בר - תלמיד יא' מתיכון "אלון" העפיל לשלב הסופי של האולימפיאדה למדעי המחשב

איתי בר, תלמיד יא' מתיכון "אלון" העפיל לשלב הסופי של האולימפיאדה למדעי המחשב

איתי בר, תלמיד כיתה יא' במגמת סייבר בתיכון "אלון", עלה לשלב הסופי של האולימפיאדה למדעי המחשב. לשלב זה עלו רק 25 תלמידים מכל רחבי הארץ! האולימפיאדה מיועדת לתלמידי מדעי המחשב, והיא תחרות שעיקרה חשיבה אלגוריתמית ופתרון בעיות לוגיות. המתחרים נדרשים להפגין חשיבה מתמטית יצירתית, על מנת לפתור בעיות מאתגרות בתחום מדעי המחשב. השלבים הראשונים הם ארציים ובסופם מגובשת משלחת לתחרות בינלאומית המתקיימת בחו"ל.

האולימפיאדה הבינלאומית הוקמה בחסות ארגון אונסק"ו ונערכת מדי שנה במדינה אחרת בעולם. היא אחת מ־13 אולימפיאדות בינלאומיות במדעים לנוער, יחד עם פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, אסטרונומיה, מתמטיקה ועוד. כיום משתתפות באולימפיאדה  79 מדינות.

מטרת האולימפיאדה היא לעודד עניין ואתגר במדעי המחשב ולכנס ביחד את טובי הכישרונות הצעירים מכל העולם להתנסות מדעית וחוויה תרבותית.

ההכנה בישראל לקראת האולימפיאדה הבינלאומית וההשתתפות בה מאורגנות על ידי אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הפתוחה ומשרד החינוך.

ידיעות נוספות

תלמידי אלון הנציחו את פועלו של הנדבן הגיבור יצחק אוכברג בתחרות כתיבה יצירתית באנגלית

7 באפריל 2019

תלמידי אלון הנציחו את פועלו של הנדבן הגיבור יצחק אוכברג בתחרות כתיבה יצירתית באנגלית השבוע התקיים בתיכון "אלון" טקס מיוחד ויוצא דופן, בו הוענקו פרסים לתלמידים שהנציחו בחיבורים באנגלית את