תכנית מא"ה

תכנית מא“ה – מסלול אימון להצלחה

תכנית מא"ה פותחת בפני התלמידים הזדמנות. דרך חדשה של העצמה והיכרות מחודשת של כל תלמיד עם עצמו. מא"ה (מסלול אימון להצלחה) היא שפה חדשה, שבאמצעותה נחשף התלמיד לחוזקות שלו ולומד להשתמש בהן כדי לפרוץ דרך. במהלך הלימודים חווים ומפנימים תלמידי התכנית שהתכונות, החלומות, המחשבות והשאיפות, כל אלה קיימים, ומה שנדרש זה פשוט ליישם אותם, להוציא אל הפועל.

צוות המורים, שמלווה את התכנית, חושף את התלמידים בכל בוקר מחדש לערכים שמהווים בסיס ללימודים ולהצלחה, להתפתחות ולהתקדמות – אותנטיות, בגרות, ביטחון עצמי, פשטות, אהבה עצמית, צניעות, מימוש ותבונת הלב.

בית הספר תופס את תכנית המא"ה כשליחות חברתית וערכית. ולפיכך מושקעים בתכנית מאמצים ומשאבים רבים על מנת לבנות מערכת לימודית ייחודית, שיטות הוראה מתקדמות וליווי אישי לכל תלמיד.

תיאור התכנית – התכנית מאפשרת לכל תלמיד להתמקד בנקודות החוזק שלו לצד התמודדות עם אתגרים בהם הוא בוחר ביחד עם הצוות החינוכי.

כיוונים מרכזיים:

  • תעודת בגרות מלאה – ביה"ס בונה מערכות ייחודיות המאפשרות לתלמידים להיות ממוקדי הצלחה בבגרות, לימוד בקבוצות קטנות, תכניות להשלמת פערים לימודיים, מעקב ובקרה אישיים על ההתקדמות בחומר ושיטות הוראה ייחודיות.
  • פיתוח תחום מצוינות אישית – הצוות החינוכי מעניק לתלמידים בכיתות המא"ה חינוך אישי ומאפשר התפתחות אישית, בתחומים הנבחרים ע"י התלמידים ועל פי צריכהם האישיים. המטרה היא לבנות ביחד עם התלמידים תכנית אישית להמשך התפתחות בתחומי העניין גם לאחר בית הספר.
  • הכנה לאזרחות משמעותית – התכנית דוגלת בהכנה של התלמידים לאזרחות משמעותית. לשם כך אנו שמים דגש על עבודה בצוות, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה. אנו מכוונים את התלמידים בתכנית לעשייה משמעותית בחברה, שנות שירות, מכינות וגיוס משמעותי לצבא.