קולנוע

קולנוע

מגמת קולנוע

 

למרחב הלמידה

על המגמה

  • מגמת הקולנוע של תיכון אלון היא המגמה הוותיקה ביותר בארץ. היא קיימת כבר 35 שנה, וזכתה לפני שנים אחדות בפרס משרד החינוך למגמת קולנוע מצטיינת ארצית!
  • סרטי הבוגרים של המגמה זוכים באופן קבוע בפרסים בתחרויות קולנוע בארץ ובחו"ל!
  • התלמידים לומדים במגמה עם מיטב הציוד הטכנולוגי העדכני שקיים היום בתעשיית הקולנוע, מציוד צילום ועד תוכנות עריכה, סאונד ופוסט פרודקשן!
  • בוגרי המגמה מבוקשים ביחידות ההסרטה של דובר צה"ל, בבתי הספר לקולנוע המובילים בארץ ובעולם ומשתלבים בהצלחה בתעשיית הקולנוע בארץ בכל המקצועות!

במגמת הקולנוע של תיכון אלון מייצרים מפגש בין העולם הפרטי של התלמיד לעולמות האישיים של חבריו ומוריו. במפגש הזה  נוצר קולנוע. זה מתחיל במבט שהופך לדימוי, לתמונה, לרעיון, לסיפור. כל מה שאנחנו מרגישים, שומעים ורואים הוא חומר הגלם של הסרטים שלנו. אנחנו מתבוננים בעולם ובעצם מגלים את עצמנו.

בחזרה לראש הדף↑

מסלול למידה

במשך שלוש שנים עוברים תלמידינו תהליך של התנסות בצורות שונות של ביטוי קולנועי במרכזם קולנוע עלילתי ודוקומנטרי. המגמה מעמידה לשימוש התלמידים ציוד טכנולוגי ברמה הגבוהה ביותר, ומעודדת בכך הגשמה של כל חזון וחלום קולנועי אישי העולה בדמיונם. במגמה נוצרו סרטי ז'אנר מסוגים רבים, בין היתר: מדע בדיוני, אימה, מיוזיקל ופעולה. רבים מהסרטים זכו להערכה אמנותית ברמה הארצית והבין לאומית, ובכלל זה זכיות בפרסים וציונים לשבח בפסטיבלי קולנוע. למרות שמדובר באמנות ובביטוי אישיים, הלימודים והעשייה במגמה חושפים את התלמידים לצורך לעבוד בצוות, למשמעות של להיעזר באחרים וללמוד מהם, ובעיקר להבנה שיצירה יכולה להיווצר בצוות ועדיין להישאר הכי אישית.

כיתה יוד – בימוי, מבע קולנועי , צילום ועריכה, כתיבה יוצרת ותסריטאות, מבוא לקולנוע.

כיתה י"א –בימוי עלילתי, קולנוע דוקומנטרי, צילום ותאורה, הפקה ומשחק מול מצלמה, תולדות הקולנוע ותיאוריה קולנועית, תסריטאות.

כיתה י"ב – עבודה על סרט גמר כפרויקט בגרות. תולדות הקולנוע ותאוריה. במוי צילום ועריכה. פוסט פרודקשן וסדנאות בתחומים המקצועיים.

בחזרה לראש הדף↑

פרוייקטים מיוחדים של המגמה

מגמת הקולנוע מקיימת סדנאות אורח של יוצרים קולנועיים מהשורה הראשונה ושיתופי פעולה עם ערוצי הטלוויזיה ופסטיבלי קולנוע. מדי שנה יש מסע יצירה של כל המגמה, ימי קולנוע מרוכזים בסינמטקים ובתי קולנוע, נסיעה משותפת לפסטיבל הקולנוע בערבה, הרצאות אורח של יוצרים ויוצרות ועוד.

תנאי קבלה

יכולת ביטוי יצירתית מילולית וויזואלית, יוזמה, חשיבה מקורית ועצמאית ונכונות לעבודה ושיתוף פעולה בצוות. 

ממוצע תעודה 80 לפחות וללא שליליים.

מתמטיקה: הקבצות 4+5 יח"ל או 3 יח"ל בציון מעל 80

* 5 יחידות בקולנוע מקנות בונוס בכל האוניברסיטאות.

מבחני כניסה: המבחנים ייערכו בשני שלבים.

שלב ראשון : מבחן כניסה כללי לכולם  ב13/3 בשעה 16:00 עד 18:30.

הערה – יש להביא כלי כתיבה ופלפון לצורך צילום במהלך המבחן.

שלב שני : ראיונות אישיים ב-17/3 וב-24/3 בין השעות 16:00 ל-19:30. מועד לראיון אישי יינתן ביום הרישום.

הערות :

א. כל נבחן ונבחנת יקבלו בזמן הרישום למבחנים שעה לראיון האישי.

ב. יש להוסיף בתהליך הרישום קובץ סרוק של תעודת סמסטר א' כיתה ט' ולהביא לראיון עותק מצולם של התעודה ותמונת פספורט.

בהצלחה!

בחזרה לראש הדף↑

כתבות

פעילות מהסרטים

הסרט "אח קטן" זוכה בפרס בקולנוע חיפה

מגמת קולנוע בפסטיבל הקולנוע בערבה

קישור לתמונות ממסע יצירה תשע"ט