מחול

2398792

מגמת מחול

 1. על המגמה
 2. תכנית הלימודים
 3. פרויקטים מיוחדים של המגמה
 4. תנאי קבלה
 5. כתבות
 6. תמונות

על המגמה

מגמת המחול מבקשת להקנות לתלמידים הכשרת יסוד עיונית ומעשית באמנות המחול. המגמה מיועדת לתלמידות ולתלמידים שאוהבים מחול, רוקדים ומחויבים לו. המטרה והאתגר של מורי המגמה הם חשיפה של התלמידים לתכנים ולרוח של המחול כך שבסוף הלימודים יהיו להם כלים להתפתח מקצועית בתחום או להמשיך לעולמות תוכן אחרים עם יתרונות רב תחומיים.

מורות ומורי המגמה הם רקדני עבר והווה שרקדו על מיטב הבמות הישראליות והבינלאומיות במיטב ההרכבים תחת מיטב הכוריאוגרפים. הניסיון שצברנו מבהיר לנו את האחריות שמוטלת עלינו לבנות עבור התלמידים שלנו דרך מדויקת ונכונה שבעזרתה הם יוכלו לבטא את עצמם בהצלחה ובהנאה.

מאפייני המגמה

מגמת המחול מופיעה בתוכנית מגוונת במשך השנה, בה רוקדים תלמידי המגמה רפרטואר קלאסי ומודרני של היוצרים החשובים והמוכרים בעולם, וכמו כן – כוריאוגרפיות מיוחדות ועבודות קומפוזיציה  של   התלמידים. בנוסף מופיעים תלמידי המגמה גם באירועים ארציים.

יוצרים ישראלים  אשר עבדו על יצירות עם המגמה דורון רז, אולין יפרח, נועה זמיר, מטה מורי ועוד. 

בוגרי המגמה שהשתלבו בלהקות מחול – אנסמבל בת שבע, להקת המחול הקיבוצית, להקת המחול של ליאת וניר בן גל, פרויקט "המסלול" של נעמי פרלוב ויוצרים ישראליים. תלמידי המגמה יוצאים במרוכז למופעים של להקות מחול מהארץ ומחו"ל. 

בחזרה לראש הדף↑


תכנית הלימודים

מגמת המחול הינה מגמה הפועלת במסלול תלת שנתי לבגרות מורחבת של 5 יחידות לימוד במחול. 
תוכנית הלימודים במגמה בנויה משעורי טכניקה ברמה גבוהה – בלט קלאסי, מודרני, רפרטואר ישראלי ובינלאומי וכן  שיעורים עיוניים בנושאי תולדות המחול, מוסיקה, כוריאוגרפיה,  אנטומיה  יישומית  למחול  ועריכה מוסיקלית. סדנאות מיוחדות מתקיימות במשך כל השנה בהשתתפות כוריאוגרפים אורחים.
במסגרת המגמה ניתן לגשת לבחינת רסיטל במחול המהווה 5 יח"ל נוספות. בחינת הרסיטל מיועדת לתלמידות ולתלמידים מצטיינים במחול. כמו כן אנו מלווים תלמידים הבוחרים לגשת לבחינות לרקדן מצטיין לקראת הגיוס לצבא.
5 יחידות מחול מקנות בונוס במוסדות אקדמיים.

בחזרה לראש הדף↑


פרויקטים ייחודיים של המגמה

כוריאוגרפים ויוצרים ישראלים ובינלאומיים אשר מגיעים לתקופת עבודה אינטנסיבית עם התלמידים הצעירים.  קטעי רפרטואר נלמדים בהנחיית רקדנים מקצועיים המגיעים מלהקות המחול העכשוויות לעבוד עם התלמידים  ומאפשרים להם לעלות עוד מדרגה בהתמקצעות.

"מחול בינדורי" הוא פרויקט שנעשה בשיתוף נשים מהדיור המוגן רמת השרון, במסגרתו עובד כוריאוגרף עם קבוצת תלמידות ותלמידים מהמגמה על יצירת ריקוד משותף עם הנשים. הפרויקט מופיע במהלך השנה במסגרות שונות בקהילה.

"יום של מחול" המאפשר לתלמידים להיחשף לעולמם של רקדנים וכוריאוגרפים מכל רחבי הארץ ולפגוש אותם במשכן היצירה שלהם, ללמוד על תהליך עבודה שעוברת יצירה, לחוות סגנונות מחול שונים עם מגוון מורים.

"שבוע המגמה" שבוע אינטנסיבי של חזרות והופעות המגמה במרכז סוזן דלל ת"א ובתיכון אלון, בו מוצגות עבודות שהוכנו לבחינות בגרות וריקודים שנבנו במיוחד עבור התלמידים על ידי כוריאוגרפים אורחים , מורי המגמה ועבודות שחוברו על ידי התלמידים.

בחזרה לראש הדף↑

תנאי קבלה 

 • ידע בבלט קלאסי (לפחות שלוש שנים) ומחול מודרני (לפחות שנתיים). 
 • התנהגות טובה מאוד ונוכחות סדירה.
 • הצלחה במבחני הקבלה למגמה.
 • אישור אורתופד לכשירות למגמת מחול. אם יש בעיות בריאותיות המשפיעות על היכולת לרקוד יש לצרף מכתב מרופא או פיזיוטרפיסט עם פירוט הבעיה.
 • מכתב המלצה ממורה למחול המלמד את התלמיד.
 • תהליך המיון יבחן את יכולות התלמיד/ה להתמודד עם הפן הלימודי והאומנותי ביחד.

מבחני קבלה

שלב א':  להלן לינק לאתר  Padletמחול   ובו מופיעים סרטונים המכילים שישה תרגילים בקלאסי וארבעה תרגילים במודרני. על הנבחן.נת  לצלם עצמו.ה מבצע.ת את קטעים (לצד ימין ולצד שמאל), ומיד לאחר מכן לבצע קטע סולו (עד שתי דקות).

את הסרטון יש לשלוח עד לתאריך 25/2/21 למייל :alondanceaudition@gmail.com  בצירוף פרטי הנבחן (שם, ת"ז, מייל, טלפון וטלפון הורים, כמה שנים רוקד ובאיזה סטודיו ) .

שימו לב- את התרגילים בקלאסי יש לצלם בבגד כהה, גרביון בהיר נעלי בלט ושיער אסוף ומהודק, ואת התרגילים במודרני והסולו – בבגד כהה וגרביון שחור יחפות.ים .

11/3/21+10/3/21 שלב ב': תלמיד.ה שיעברו את השלב הראשון יוזמנו לראיון קבלה בזום, מועד ישלח עפ"י זימון אישי.

בחזרה לראש הדף↑

כתבות:

זה לא הגיל זה התרגיל: הקשר הרב דורי

לרקוד עם מקצוענים

בחזרה לראש הדף↑